Новият епизод на Студио КНСБ Podcast е вече онлайн.
Той е посветен на 6-дневните протестни действия на работещите в градския транспорт на София през месец май.
- Как се стигна до блокадата на наземните линии?
- За какво настояваха работещите?
- Кои са предизвикателствата, с които се сблъскват всеки ден?
Водещ на подкаста е Тодор Капитанов, вицепрезидент на КНСБ, а гости в студиото са Александър Шопов, председател на ФТС, Владимир Цветанов, зам.-председател на ФТС и Валентин Миланов, водач на автобус в Столичен автотранспорт.
Когато се стигна до затварянето на порталите, хората бяха категорични, че не трябва да се пада под поисканите 400 лева за увеличение на заплатите, както и това за условията на работа, каза в студиото Цветанов. Той допълни, че до местната администрация има изпратено искане с около 30 точки, обобщаващи поводите за недоволство.
„От всичко, което сме поставили като проблеми, точката с искане за увеличение на възнагражденията е една единствена. Всички останали касаят именно условията на труд, които се трупат като нерешени проблеми с годините“, обясни Александър Шопов.
Валентин Миланов разказа за начина, по който протича комуникацията с колегите му, работещи в системата на градския транспорт на фона на проведените 17 срещи преди решението да се премине към протестните действия, довели до 6-дневната блокада на наземния градски транспорт в София. „Колегите непрекъснато ни питат кога ще се случи дадено нещо, когато ще има решение на определен проблем, ние го предаваме нагоре по веригата, но идва момент, в който търпението се изчерпва“, посочи той.
Гледайте Студио КНСБ | Podcast всеки петък и се абонирайте за нашия Youtube канал, за да следите за най-важното относно вашите трудови права.
