Работещите в детско и училищно здравеопазване в Габрово ще получат по 900 лв. допълнително трудово възнаграждение за Коледа, съгласно договореностите в Колективния трудов договор и в резултат на проведена вчера, 17 ноември, среща с кмета на Габрово Таня Христова и нейния екип.
Договарянето се проведе по инициатива на Регионалния съвет на КНСБ – Габрово и с участието на КТ „Подкрепа”. До него се стигна, след като Регионалният съвет на КНСБ – Габрово анализира отчета на бюджета на Община Габрово към 30 септември за дейност „Детски ясли, детски кухни и яслени групи в детска градина” и дейност „Здравни кабинети към детски градини и училища”. Направените разчети установиха възможности за разпределение на средства за допълнително материално стимулиране.
Освен договаряне на допълнително трудово възнаграждение на срещата бяха обсъдени и възможностите за запълване на незаетите щатни бройки в детските ясли и провеждане на обучения на медицинските сестри, педагозите и детегледачките в детските ясли.
