Над 60 педагози от Кюстендил бяха обучени в рамките на кампанията „Моето първо работно място“

64 учители, класни ръководители на 12-ти клас, бяха обучени в рамките на националната образователна кампания на КНСБ и СБУ Моето първо работно място за учебната 2025/2026 г. Обучението се проведе между 3 и 6 февруари от Регионалния съвет на КНСБ – Кюстендил.

Програмата  има за цел да подготви зрелостниците за първите им стъпки на пазара на труда. Особено внимание се обръща на практическите съвети за успешно кандидатстване при свободни позиции за работа, както и за защита от некоректни работодателски практики.

Обученията бяха проведени в залите на Община Дупница и тези на Регионален съвет на КНСБ Кюстендил.