Мая Сариева, областен координатор на КНСБ в Бургас, участва днес в награждаването на участниците в Десетата Национална екологична конференция „Да мислим екологично за бъдещето“. Тя събра учени, студенти, ученици, преподаватели и експерти от цялата страна.
Домакин на конференцията е Бургаският държавен университет „Проф. д-р Асен Златаров“. Основният организатор на събитието и председател на Организационния комитет е проф. Александър Димитров, зам.-ректор на БДУ в сектор „Административно-стопанска дейност, бизнес партньорства и студентски политики“ и катедра „Екология и опазване на околната среда“ към университета.
Юбилейното издание на форума премина под мотото на градска екология – темата, насочена към съвременните решения и добри практики за устойчиво развитие на градската среда, а участниците в рамките на конференцията, представиха над 100 научни разработки, с които демонстрираха активна ангажираност на младите хора към екологични теми.


