Регионалният съвет на КНСБ – Бургас проведе обучение с практическа насоченост с ученици от ПГМЕЕ в града като част от дейностите по Националната образователна кампания „Моето първо работно място“. В рамките на събитието бяха обсъдени различни казуси, касаещи постъпването на работа, трудови права и задължения, правилата, които се спазват на работното място, заплащането на труда и правилата за работа в чужбина.
Целта ѝ е да се подпомогне развитието на гражданското самосъзнание на учениците, завършващи средните училища в България, да се улесни преходът от училище към пазара на труда, да се стимулира успешната адаптация на учениците към изграждането на трудови навици, да се подпомогне кариерното развитие на зрелостниците, както и да се информират за правата и задълженията си на работното място.
Националната образователна кампания „Моето първо работно място“ на КНСБ и СБУ се реализира в партньорство с Министерството на образованието и науката всяко година от 2012 година.

