Регионалният съвет на КНСБ в Бургас днес се срещна със зрелостници от Английска езикова гимназия „Гео Милев“ в града в рамките на националната образователна кампания „Моето първо работно място“.
Представени и обсъдени бяха различни казуси, свързани с постъпването на работа, трудовите и осигурителните права и задължения, правилата, които се спазват на работното място, заплащането на труда.
С тази среща кампанията в областта приключва за настоящата учебна година. Целта ѝ е да се подпомогне развитието на гражданското самосъзнание на учениците, завършващи средните училища в България, да се улесни преходът от училище към пазара на труда, да се стимулира успешната адаптация на учениците към изграждането на трудови навици, да се подпомогне кариерното развитие на зрелостниците, както и да се информират за правата и задълженията си на работното място.
Националната образователна кампания „Моето първо работно място“ на КНСБ и СБУ се реализира в партньорство с Министерството на образованието и науката всяка година от 2012 година.



