КНСБ в Дупница посети 10 училища в рамките на кампанията „Моето първо работно място“

В рамките на Националната образователна кампания „Моето първо работно място“ от 9 март до 31 март екипът на КНСБ в Дупница посети 40 паралелки от 10 училища в общо 4 общини – Дупница, Бобов дол, Сапарева баня и Кочериново.

Единдесетокласници и дванадесетокласниците се запознаха с основните си трудови права и задължения, което ще улесни прехода им от училището към пазара на труда. От близо 790 ученици в паралелките на срещите присъстваха над 600.

Кампанията се реализира от КНСБ и СБУ в партньорство с Министерството на образованието и науката ежегодно от 2012 година досега.

Лекторът Албена Лазарова, експерт-юрист при Регионален съвет на КНСБ Кюстендил, работеща в Регионална структура на КНСБ Дупница, запозна дванадесетокласниците с 9-те теми, включени в кампанията.

На срещите присъстваха синдикалисти от базови синдикални организации, които им разказаха за преимуществата и предизвикателствата да работят в съответните сектори.

Също така присъстваха и представители на Дирекция „Бюро по труда“ – Дупница и нейните поделения в Бобов дол, Кочериново, Сапарева баня.