Екипът на Регионалния съвет на КНСБ в Монтана проведе поредица от срещи със зрелостници от осем училища на територията на областта в рамките на Националната образователна кампания на КНСБ, Министерство на образованието и науката и Синдиката на българските учители “Моето първо работно място”. Събитията се проведоха през месец март.
Учениците бяха запознати с основни и важни теми, касаещи: постъпването на работа, трудовите права и задължения, работната заплата, социалното осигуряване, защита от рискове на работното място; работното време, почивките и отпуските, работа в чужбина и др.
Експертите на КНСБ в Монтана остават на разположение при възникнали въпроси от страна на зрелостниците и занапред.
Националната образователна кампания „Моето първо работно място“ се реализира всяка година от 2012 година насам.
Целта ѝ е да се подпомогне развитието на гражданското самосъзнание на учениците, завършващи средните училища в България, да се улесни преходът от училище към пазара на труда, да се стимулира успешната адаптация на учениците към изграждането на трудови навици и др.

