Ученици от Силистра се включиха в кампанията „Моето първо работно място“

Екипът на Регионалния съвет на КНСБ в Силистра проведе среща със зрелостниците от СУ “Никола Йонков Вапцаров“ в града, които бяха обучени в рамките на националната образователна кампания „Моето първо работно място“ на КНСБ и СБУ в партньорство с Министерството на образованието и науката. Събитието се проведе на 2 април, четвъртък.

Дванадесетокласниците получиха знания по основните трудови права и задължения, което ще улесни прехода им от училището към пазара на труда.

Целта на кампанията е да се подпомогне развитието на гражданското самосъзнание на учениците, завършващи средните училища в България, да се улесни преходът от училище към пазара на труда, да се стимулира успешната адаптация на учениците към изграждането на трудови навици, да се подпомогне кариерното развитие на зрелостниците, както и да се информират за правата и задълженията си на работното място.

Националната образователна кампания „Моето първо работно място“ се реализира всяка година от 2012 година насам.