КНСБ в цялата страна отдаде почит пред паметта на загиналите при трудови злополуки

КНСБ в цялата страна почете паметта на загиналите при трудови злополуки работници. На днешния 28 април отбелязваме Международния ден в памет на загиналите и пострадалите при трудови злополуки и професионални болести работници, а също и Световния ден за здравословен и безопасен труд.

Венци бяха поднесени в Бургас, Хасково, Стара Загора, Казанлък, Сливен, Дупница и др. 

 

В Хасково членовете на Областния съвет по условия на труд проведоха заседание и поднесоха цветя пред паметната плоча на загиналите работници.

 

В област Сливен също се състоя заседание на Областен съвет по условия на труд, като основната тема бе състоянието на травматизма на работното място в Сливенска област и спазване изискванията на КТ и ЗЗБУТ. Подчертано беше, че в съответствие с призива на МОТ е необходим социален диалог и партньорство на всички равнища. Поднесени бяха цветя пред паметните плочи на загиналите при трудови злополуки работници и служители от град Сливен. Синдикалисти и граждани от Твърдица и Шивачево също изразиха почитта към загиналите миньори и работници, с поднасяне на цветя пред паметните плочи в двата града.

 

 

В Стара Загора бяха поднесени цветя пред паметната плоча в центъра на града, а в 15 часа синдикалисти пуснаха балони.

 

В „Арсенал“ членовете на КНСБ, водени от председателя на синдикална организация Красимир Папазов, председателят на общинската структура на синдиката в Казанлък инж. Николай Маринов и ръководителят на отдел „Безопасност и здраве при работа“ в „Арсенал“ АД инж. Иван Колев също отдадоха почит към загиналите при трудови злополуки работници и служители на територията на община Казанлък. Те положиха цветя пред паметната плоча, която е поставена на 28 април 2005 година в парковото пространство източно от Дома на културата „Арсенал“.

 

В Дупница в храм „Св. Георги“ бе отслужена молитва за упокоение на душите на загиналите при трудови инциденти, както и молебен за здраве и благополучие на всички трудещи се. На възпоменателната церемония присъстваха представители на синдикалните организации от региона, които сведоха глави в знак на почит и солидарност със семействата на пострадалите. В изказването си Албена Лазарова – експерт-юрист в регионална структура на КНСБ в Дупница, подчерта значението на тази дата и обърна внимание на тазгодишния акцент, поставен от Международната организация на труда.

Паметта на загиналите работници бе почетена и във Варна и Девня.