Сключени бяха КТД и Споразумение в Областна администрация – Стара Загора

Колективен трудов договор за работещите на трудов договор и Споразумение за държавните служители бяха сключени в края на миналата седмица в Областна администрация – Стара Загора. До подписването им се стигна след проведени няколко срещи с колектива и ръководството на администрацията, които преминаха в дух на взаимен диалог и разбирателство.

Подписите си под КТД и Споразумението положиха областният управител Ива Радева и Радка Михайлова, председател на синдикалната организация на КНСБ в администрацията.

На подписването присъства и областният координатор на КНСБ за Стара Загора Галина Кирчева, която благодари за усилията на синдикалната организация, довели до финализиране на процеса по подписване на двете споразумения.

Благодарности бяха отправени и лично към областния управител г-жа Ива Радева, която подходи отговорно и с разбиране към служителите в администрацията и е единственият областен управител, който отговори на очакванията на хората да могат да се възползват от постигнатите договорености в КТД и Споразумението.- възможности за увеличаване на трудовите възнаграждения, увеличени размери на отпуските на синдикалните членове, признаване на целия трудов стаж от работодателя, увеличение на средствата за клас прослужено време и още договорености.