С болка и тъга научихме скръбната вест за кончината на уважавания и обичан от всички колега и приятел Константин Пашев.
В редиците на КНСБ той се включва след дългогодишна дипломатическа служба в ЮНЕСКО. От 2002 г. е избран за изпълнителен секретар „Международна дейност“ на КНСБ, от 2010 г. е ръководител на департамент „Международна и европейска политика“, а от 2012 г. до 2022 г. – на отдел „Международно сътрудничество“.
Отиде си един достоен човек, професионалист, синдикалист и международник, който работеше, отстояваше и носеше в сърцето си синдикалната кауза.
С Коста извървяхме заедно един труден път, преодоляхме много предизвикателства и препятствия, извоювахме немалко победи на международно равнище.
Ще се сбогуваме с него на 19 май, вторник, от 12 ч в столичната църква „Св. Седмочисленици“.
Оставаш в сърцата и мислите ни!
Почивай в мир!
