Сътрудничеството с норвежкия синдикат STYRKE бе обсъдено в Бургас

Представител на четвъртия по големина синдикат в Норвегия – STYRKE, проведе поредица от срещи с НФТ “Химия и индустрия“, Синдиката на българските нефтохимици, който през април тази година се присъедини към семейството на КНСБ, Регионалния съвет на КНСБ в Бургас в периода 23-25 юни.

Оле Кристиан Поулсен, международен секретар на новрежкия индустриален синдикат на работещите в добива на нефт и природен газ, химическата индустрия, електрохимия и цветна металургия и др. сектори, разговаря с председателя на НФТ „Химия и индустрия“ Красимир Кръстев, с Павлин Ваковски, президент на Синдиката на българските нефтохимици, със синдикални членове на федерацията, с областния координатор на КНСБ в Бургас Мая Сариева.

Обсъдени бяха редица въпроси, свързани със синдикалната дейност, взаимодействието с работодателите, сътрудничеството с тях, професионално преговарящите екипи в различни браншове, разрешаването на конфликти и др.